24 augustus 2025

Ontdek een kunstwerk waarin wortels groeien tot textiel.

De Grote Kerk Veere toont deze zomer een bijzonder kunstwerk waarin wortels tot textiel zijn gegroeid: YIELD, gemaakt door Diana Scherer.

Scherer gebruikt een unieke techniek waarin zij het groeiproces van planten stuurt om een weefsel te vormen. Daarmee ondermijnt zij het traditionele, door mensen gedomineerde maakproces en stelt ze een vorm van co-creatie met de natuur voor.

Het kunstwerk is te bekijken gedurende de reguliere openingstijden en is inbegrepen bij een ticket voor de Experience.

Over YIELD

Wortels, aarde, textiel, zaden, gras.

YIELD is een innovatief kunstwerk waarin wortels langzaam groeien tot een weefsel van textiel. Kunstenaar Diana Scherer gebruikt een unieke techniek waarbij ze het groeiproces van planten stuurt om een patroon te vormen. Hierdoor doorbreekt ze het traditionele, door mensen gedomineerde maakproces en laat ze zien hoe natuur en mens samen iets nieuws kunnen creëren.

In de wortelstructuren zijn motieven te herkennen zoals chintz-patronen en de wervelkolom, geĂŻnspireerd op de architectuur van GaudĂ­ en het koloniale textielverleden van Barcelona. Zo vervlecht het werk biologische, historische en esthetische lagen. Temidden van de ruimte van de Grote Kerk krijgt Yield een extra dimensie: als een hedendaags gewas dat wortelt in een eeuwenoud ritueel van bouwen, groeien en betekenis geven. De expo maakt deel uit van het bredere programma rondom de ontwikkeling van de Stadstuin van de Grote Kerk Veere.

YIELD - In opdracht van Manifesta 15 Barcelona Metropolitana.

Over de kunstenaar

Diana Scherer is een beeldend kunstenaar die bijzondere technieken gebruikt om planten te laten groeien in textielachtige wortelstructuren. Hiermee laat ze zien hoe mens en natuur samen kunnen creëren. Haar werk is internationaal te zien geweest, onder andere in het Victoria & Albert Museum in Londen, het Stedelijk Museum in Amsterdam, de Biënnale van Sydney en het Frankfurter Kunstverein.

Scherer vergelijkt haar werk met dat van een boerin:

“Oogsten is niet heel anders dan jagen, al vloeit er geen bloed” – Diana Scherer.

YIELD maakt deel uit van het bredere programma rondom de ontwikkeling van de Stadstuin van de Grote Kerk Veere. Lees meer over de ontwikkelingen in deze terugblik.