Het Sinfonietta String Festival Zeeland, georganiseerd door Amsterdam Sinfonietta en de Grote Kerk Veere, is een uniek muziekfestival volledig gewijd aan strijkersmuziek.

Programma zondag 25 mei 2025

16.00 uur  – Formidable!

In Formidable! gaan Bariton Thomas Oliemans en Amsterdam Sinfonietta op reis door Frankrijk. Chansons worden afgewisseld met klassieke werken van Franse grootmeesters.

Als jongen zong bariton Thomas Oliemans al mee met de sterren van het Franse chanson, dankzij de LP-collectie van zijn vader. Nu hij een gevierd operazanger is en optreedt in de grote operahuizen over de hele wereld, keert hij samen met Amsterdam Sinfonietta terug naar zijn vroege passie: het Franse chanson.

Populaire en minder bekende werken, variërend van Jacques Brel tot Barbara en van Charles Trenet tot Stromae, worden afgewisseld met klassieke werken voor strijkers van Ravel, Rameau, Debussy en Fauré. Ze illustreren het onmiskenbare en blijvende Franse klankidioom in zowel ‘hoge’ als ‘lage’ kunstvormen door de eeuwen heen.